Katalogas
Ciberžolė (kurkuma), ekologiška, Kerala Ayurveda, 50g
  • Naujiena
Ciberžolė (kurkuma), ekologiška, Kerala Ayurveda, 50g
  • Ciberžolė (kurkuma), ekologiška, Kerala Ayurveda, 50g

Ciberžolė (kurkuma), ekologiška, Kerala Ayurveda, 50g

Maistui suteikia nuostabų, miškingą aromatą, ypač tinka dalams, ryžių ir daržovių patiekalams pagardinti. Tai pagrindinis kario mišinių ingredientas.

490 €
Prieinamumas: 4 Vnt.
Prekės kodas: NBP4441065

Kurkuma arba ciberžolė, yra auksinis prieskonis Indijoje, taip pat žinoma kaip Haldi, svarbus aštrių, pipirinių aromatų ingredientas, skirtų kario patiekalams ir mišiniams. Ciberžolės gimtinė yra Bengalija ir Bangladešas, bet auginama ir Amerikoje.

Ciberžolė yra vienas iš labiausiai naudojamų prieskonių ir ji taip pat laikoma svarbia Ajurvedoje dėl jos didžiulės naudos. be kita ko, yra sakoma, kad ciberžolė turi energizuojantį ir valantį efektą. Be to, kad suteikia puikų skonį ir kokybę Indijos ar Azijos virtuvės patiekalams, ciberžolė taip pat yra labai efektyvi odos priežiūrai. Ji gali būti naudojama iš vidaus ar iš išorės, siekiant skatinti odos spindesį ir grožį.

Kurkuma (ciberžolė) - nors ne giminė šafranui, bet kulinarijoje dažnai vartojama vietoje jo. Ji gražiai nudažo patiekalus geltona spalva. Ne veltui nuo seno buvo naudojama ir audiniams dažyti. Šafrano naudojama subtiliausia dalis - žiedo purkos, o kurkumos - šaknys. Išdžiovintos jos sumalamos. Milteliai turi malonų muskuso kvapą, bet skonis aštrokas, tad reikia atsargiai dozuoti.

Šį prieskonį dažniausiai rekomenduojama naudoti virtiems ryžiams pagardinti, taip pat siūloma naudoti žuvies bei mėsos patiekalams gaminti, netgi galima dėti į padažus įvairioms salotoms užpilti. Salotų padažuose geriausia naudoti kaip sudedamąją prieskonių mišinio dalį.

Kai kurie kulinarai bei prieskonių pardavėjai pataria kurkuma nuspalvinti ir paskaninti makaronus. Nors prieskonis aštrokas, nedideli jo kiekiai yra pakankamai neutralūs patiekalui, ir jei naudoti su saiku, galima išgauti gan švelnų bei subtilų maisto skonį. Šio prieskonio nepriskiria sau jokia nacionalinė virtuvė, tad galima drąsiai su juo eksperimentuoti ir ieškoti naujų bei įdomių patiekalų skonių.

Sudėtis: maltos ciberžolės šaknys iš sertifikuoto ekologinio ūkininkavimo ūkių.

Alergenai: sudėtyje pažymėti paryškintai.

Kilmės šalis: Indija

Laikymo sąlygos: laikyti sausoje, vėsioje vietoje

Grynasis kiekis: 50 g

Geriausia iki: žiūrėti ant pakuotės

Gamintojas: Karinkada Ayurveda, Viena

Kilmės šalis:
Austrija
Indija
Svoris / Kiekis:
50 g
Ajurveda24 rekomenduoja
Visos prekės