Katalogas
Šventkmynių (Ajwain) sėklos, Sattva Foods, 100 g
Šventkmynių (Ajwain) sėklos, Sattva Ayurveda, 100 g
  • Šventkmynių (Ajwain) sėklos, Sattva Ayurveda, 100 g

Šventkmynių (Ajwain) sėklos, Sattva Foods, 100 g

Šventkmyniai - tai petražolių šeimos augalai, savo aromatu ir skoniu primenantys kmynus. Dažnai naudojami sumaišyti kartu su miltais pikantiškiems užkandžiams gaminti. Juos galime berti ant duonos, šventkmyniai puikiai paskanins lęšių, bulvių ar kitų daržovių patiekalus.

250 €
Prieinamumas: Šiuo metu išparduota
Prekės kodas: 5903794184138

Šventkmyniai - tai petražolių šeimos augalai, savo aromatu ir skoniu primenantys kmynus. Dažnai naudojami sumaišyti kartu su miltais pikantiškiems užkandžiams gaminti. Juos galime berti ant duonos, šventkmyniai puikiai paskanins lęšių, bulvių ar kitų daržovių patiekalus.

Tikrasis šventkmynis yra vienmetis žolinis augalas, priklauso skėtinių šeimai ir yra artimas paprastojo kmyno, kmyninio kumino ir krapo giminaitis. Spėjama, kad kilęs iš Artimųjų Rytų, galbūt iš Egipto, dėl to galima sutikti šiuos kmynus dar vadinant „Egipto kmynais“. Dabar plačiausiai stebėjimas Indijoje, šiek tiek tiek – Irane, Egipte, Afganistane. Plačiausiose vietose Indijoje ir jos kaimynų šalyse, taip pat Šiaurės Afrikoje ir Azijoje. Pagal aromatą galima būtų juos sutapatinti su čiobreliais, tik tai būtų kmyninė čiobrelio versija – ir šiek tiek subtilesnio nei čiobrelių aromato. Tikrojo šventkmynio eteris yra timolis (kaip ir čiobrelių), tik į kmynus panašiose (trumpesnėse) sėklose. Skonis – kartus ir gaižus, šildantis, intensyviai, panašus į kmyno ar kmyninio kumino, bet labai stiprus. Net mažasis šių kmynų nustelbti viso patiekalo gali ir aromatą.

Tos pačios šeimos kaip petražolės ir kmynai, turi skonį ir aromatą, panašų į čiobrelių. Šventkmyniai yra naudojami indų virtuvėje, ypač lęšių pagardinimui, kurie tiekia organizmui būtinus baltymus, valgant vegetarišką maistą. Šventkmyniai suteikia skirtingų patiekalams išskirtinį skonį ir yra vienas iš pagrindinių prieskonių, naudojamų siekiant pagardinti lęšius, lęšių ar avinžirnių miltų skonį.

Makaronai, pyragaičiai ir duonos, ypač parathos (plokščios duonelės, pagamintos iš rupių miltų) puošiamos šventkmyniais. Užkandžiai, tokie kaip Bombėjaus mišinys ir kepta bulvių tyrė, įgija jų pagalba išskirtinį skonį. Tai taip pat gerai tinka su žaliosiomis pupelėmis ir šakniavaisiais. Jie dedami į patiekalus su lęšiais, kartais naudojami kaip kario priedas.

Tinka naudoti visur, kaip ir kmynai ar kmyninis kuminas, ypatingai tinka patiekaluose, į kurių sudėtį įeina pomidorai. Tikrasis šventkmynis yra garsaus prieskonių mišinio „berbere“ vienas iš ingredientų, retkarčių įtraukiamas į garsaus indiškojo „curry“ prieskonių mišinio sudėtį. Paprastai naudojamas nemaltas, sėklomis. Indiškoje virtuvėje naudojant visada skrudinamas sausoje keptuvėje arba karštuose riebaluose – aliejuje arba išvalytame lydytame svieste „ghee“. Indijoje jis plačiai naudojo duonai ir duonos gaminiams kepti; čia garsi tikrojo šventkmynio duona – „ajwain ka paratha“. Juo taip pat gardinami užkandžiai, labai tinka prie šparaginių pupelių ir šakninių-gumbinių daržovių. Naudojamas lęšių, pupelių ir žirnių sriubose, košėse (taip vadinamuose „daluose“, nes paspartina virškinimą), o taip pat patiekaluose, sutirštintuose avinžirnių miltais.

Naudojimas: naudokite gamindami pikantiškus užkandžius, taip pat skaninkite daržovių patiekalus ar tiesiog barstykite ant duonos.

Sudedamosios dalys: šventkmynių sėklos.

Alergenai: supakuota aplinkoje,kurioje laikomi žemės riešutai, sezamo sėklos, gliuteno turintys produktai, kviečiai, pieno milteliai, soja ir garstyčios.

Kilmės šalis: Indija

Laikymo sąlygos: laikyti sausoje, vėsioje vietoje

Grynasis kiekis: 100 g

Geriausia iki: žiūrėti ant pakuotės

Kilmės šalis:
Indija
Gamintojo šalis:
Indija
Svoris / Kiekis:
100 g
Ajurveda24 rekomenduoja
Visos prekės