Kad ir kaip norėtųsi, bet dabar neįmanoma išvengti temos, uždariusios karantine ištisus miestus ir šalis, temos, kurios daugelis vis dar vengia, o kai kuriems kitiems varančios siaubą tarsi didžiulis tarakonas.

Pamėginkime dar kart pažvelgti į tai ajurvediškai ir suprasti, KĄ DARYTI.

✍️KĄ REIKIA ŽINOTI. Virusai – dalis mus supančio pasaulio ir labiausiai paplitusi gyvybės forma Žemėje. Virusai egzistuoja nuo pirmųjų gyvų ląstelių atsiradimo. Jie turi savo vaidmenį – kaip bebūtų keista, jie nulemia genetinę gyvybės įvairovę, pernešdami genetinę informaciją tarp gyvųjų organizmų. Virusai yra viena iš parazitų rūšių ir negali daugintis už ląstelių ribų (štai kodėl mes su jumis jiems taip reikalingi). Virusai pažeidžia visus gyvų organizmų tipus - augalus, gyvūnus, bakterijas. Gyvūnams ir žmonėms virusai iššaukia imuninį atsaką, kuris dažniausiai baigiasi ligas sukeliančio agento sunaikinimu. Ir čia yra vienas iš atsakymų į klausimą kaip atsilaikyti prieš virusus.

Naujų virusų protrūkiai įvyksta periodiškai. 2002 metų lapkritį Kinijos pietuose Guandun provincijoje buvo užfiksuoti pirmieji atipinės pneumonijos atvejai, iššaukti SARS viruso, kuris priklauso koronavirusų grupei. Epidemija tada taip pat išplito į kitas šalis ir žemynus. Paskutinis sunkaus respiratorinio sindromo atvejis buvo fiksuotas 2003 metų birželį. Mirtingumas nuo SARS buvo labai aukštas, siekė 9%. Virusai turi savo gyvenimo ciklus – jie plūsteli ir aprimsta. Svarbu būti pasiruošusiems susitikti su jais. Čia ir padės 3 taisyklės, kurių šaknys yra ajurvedinėje tradicijoje.

✅ SATVINIS POŽIŪRIS.
Be došų (energijų santykio, atsakingo už visus fiziologinius procesus organizme), Ajurveda išskiria dar ir 3 gunų koncepciją (proto, prigimties savybės, taip pat vadinamos "mentalinėmis došomis")..

SATVA – subalansuojanti, harmonizuojanti jėga;
RADŽAS – aistra, jaudulys, veiklos ir skatinimo jėga;
TAMAS – neveikli, stabdanti jėga, neišmanymas.

Priimta manyti, kad gunos išdėstytos didėjančia tvarka ir aukščiausia iš jų - satva. Tačiau satva yra tai, kas atsako už veiklos ir neveiklumo, darbo ir poilsio pusiausvyrą, kas leidžia atskirti pelus nuo grūdų; tai balanso jėga, pati harmonija.

☀️ Satviškas požiūris dabar – tai neleisti nugalėti panikai ar neveiklumui, nukreipiant veiklą konstruktyvia kryptimi, neįsileidžiant neišmanymo (nežinojimo). Svarbu apsiginkluoti žiniomis, o ne baimėmis ir gandais. COVID-19 pavojingumas, anot mokslininkų-mikrobiologų, susideda iš dviejų dalykų - jis naujas, o tai reiškia kol kas nuo jo nėra nei vaistų, nei vakcinų, nei klinikinių gydymo duomenų, ir jo sugebėjimas plačiai, greitai plisti.

Jūsų tamasinė jėga turi sulaikyti jus nuo susitikimo su virusu. Jūsų radžas turi būti nukreiptas į imuniteto stiprinimą, jei susitikti vis tik teks, bei į artimųjų apsaugą.

✅ SĄMONINGUMO PRINCIPAS

Virusai - tokia pati visko dalis, kaip ir viskas aplink, juose nėra nieko blogo, kaip nieko blogo nėra šaltyje, net jei jį nelabai mėgstate. Beje, šaltis taip pat gali nužudyti.
Priėmimo ir susitaikymo jėga daro jus stipresniais.

Samoizoliacija svarbi ne tik kaip infekcijos išvengimo būdas, bet ir būtina tam, kad nepadėtume pernešti ir toliau plisti virusui (ne visi nešiotojai suserga patys).

Situacija mums suteikia galimybę praleisti daugiau laiko su vaikais, tėvais, savimi. Daugiau vaikščiokite nuošalesnėse vietose, skaitykite, medituokite, pažiūrėkite spektaklį ar koncertą internetu.

✅ IMUNITETAS

Ajurvedinis požiūris susideda iš bendrų organizmo jėgų stiprinimo apskritai. Dabar svarbu permąstyti savo mitybą, turint omenyje atėjusį pavasarį:
– rinkitės aštrų, kartų ir gaižų skonius;
– išbraukite iš raciono gleives sukeliančius produktus;
– naudingas medus, kviečių ir miežių košės, prieskoniai;
– dienos bėgyje gerkite imbierinę arbatą (jei neturite problemų su skrandžio ligomis);
– nepersivalgykite.

Svarbus pilnavertiškas miegas ir pasivaikščiojimai gryname ore, joga bei masažai su stiprinančiais aliejais (su ajurvedinėmis žolelėmis).