Tokios informacijos, deja, net ir pačiuose Ajurvedos traktatuose yra gana mažai. Bet yra daug įvairių ajurvedos gydytojų straipsnių… Tad, pagalvojus, išanalizavus, galima logiškai suprasti, be abejo ir remiantis žiniomis apie ajurvedines došas ir Agni (virškinimo ugnį).

* Taigi, ryte, mums reikalingi vaisiai, suteikiantys jėgos ir energijos, maistingi ir nesunkūs virškinti, todėl galima rinktis bananus, persikus, obuolius, kriaušes, abrikosus, kivius.

* Dieną, nuo 10:00 iki 16:00, virškinimo sustiprinimui geriausiai tinka citrinos, apelsinai, mandarinai, granatai, greipfrutai ir kiti citrusiniai. Bet žmonėms, su padidėjusia Pita doša geriau juos valgyti nuo 14:00 iki 16:00.

* Arbūzus ir melionus (atskirai vieną nuo kito bei kitų vaisių) tinka valgyti nuo 11:00 iki 17:00, kai kūne ne tiek daug Kapha došos. Geriausia kaip atskirą valgymą ir tik po ankstesnio maisto suvirškinimo.

* Uogas, kaip mėlynės, braškės, avietės, vyšnios ir kitos, geriausia valgyti dienos metu (dar geriau ryte). Vynuoges galima ir dieną ir vakare. Jos laikomos geriausiomis iš visų vaisių.

* Na, o džiovintus vaisius, tokius kaip figos, datulės, slyvos, džiovinti abrikosai, razinos, reikia valgyti pusryčiams, ypatingai šaltuoju metų laiku.