Šventės – yra nuostabu, linksma ir šelmiška. Ypač jei esate iš anksto pasiruošę nuolatinėms gausioms vaišėms.

Ko nereikėtų daryti

Svarbiausia laikytis įprasto maitinimosi režimo, nepraleidžiant pietų ir vakarienės. Principas „Aš nevalgysiu pietų, jau nekalbant apie vakarienę, nes ten juk laukia toks stalas!“ yra labai žalingas.

Didelės pauzės tarp valgymų ir vėlesnis persivalgymas yra smūgis mūsų kasai ir tulžies pūslei. Pasaugokime juos.

Jei ryte norite atrodyti šviežiai ir be patinimų, turėtumėte atsisakyti rūkytų ir marinuotų patiekalų bei produktų. Nepamirškite, kad rūkytas maistas perkrauna kepenis ir inkstus.

Jei yra galimybė nevalgyti sūrių ir itališkos virtuvės patiekalų (lazanija, pica, makaronai, ravioliai), tai nevalgykite! Tai padės po švenčių gerai atrodyti ir nesirgti peršalimo ligomis sausio mėnesį.

Nevalgykite desertų iškart po maisto, palaukite ar dar geriau, pašokite valandą ir po to jau suvalgykite mažą gabalėlį. Taip išvengsite apsinuodijimo maistu.

Prisiminkite! Vaisiai yra atskiras valgis. Nereikia jų maišyti ir derinti su kitais patiekalais!

Ką reikia padaryti

Šventės metu gerkite nedideliais gurkšniais įprastą imbierinę arbatą, kad palengvintumėte suvalgyto maisto virškinimą.

Jei norite šiomis sunkiomis dienomis padaryti tikrą dovaną savo kūnui, reguliariai gerkite nedidelį kiekį tokios arbatos: imbieras + maltas kardamonas + malti gvazdikėliai + pankolis + cinamonas. Tokį mišinį galite lengvai pasigaminti patys ir netgi atsinešti su savimi mažą termosą į svečius, tuo pačiu pavaišindami ir draugus.

Daržovės padės virškinti pagrindinius patiekalus, sūrius ir miltus. Gražgarstės, kukurūzai, salotos, mangoldai, granatų sėklos, visų rūšių sėklos, apibarstytos laimo sultimis ir juodąja druska. Visa tai turi tulžį varantį efektą ir palengvina maisto užsistovėjimo žarnyne efektą.

Atminkite, kad gyvulinės kilmės baltymai, įskaitant pieno baltymus, turi būti derinami su daržovėmis.

Ir pagaliau paskutinis patarimas

Geriausia dovana jūsų kūnui – valgyti tik tada, kai kyla natūralus ir sveikas apetitas! Raskite bet kokį pasiteisinimą, jei kas nors bando jus priverstinai pamaitinti.

Ir nepabaiginėkite valgyti šventėms pagamintų patiekalų per visą savaitę. Pasenęs maistas gresia peršalimo ir virusinėmis ligomis.

* Vietoje beprasmio ir žalingo persivalgymo, pereikite prie dvasinio maisto ir neįkainojamo bendravimo su artimaisiais.