Labai skanus ir maistingas valgis, suteikiantis organizmui jėgų ir tvirtumo.

Khičdi – puikiai subalansuotas patiekalas ne tik Ajurvedos požiūriu, bet ir iš šiuolaikinės dietologijos pozicijų, tai puikus baltymų šaltinis. Šis tobulas patiekalas lengvai virškinamas, suteikia jėgų ir gyvybingumo, tuo pačiu metu maitina visus kūno audinius.

Khičdi – tai pagrindinis patiekalas organizmo valymo praktikų metu, naudojamas organizmo atsistatymui, valymui ir atjauninimui. Padeda detoksikacijos procesui.

Khičdi – vienintelis patiekalas ajurvedinėje mityboje, nesudarantis Amos (toksinų), o priešingai – padedantis juos šalinti. Taip pat šis patiekalas subalansuoja visas tris došas – Vatą, Pitą ir Kaphą.

 • Ingredientai:
  1 st. basmati ryžių
  1/2 st. spindulinių pupuolių
  1/2 a.š. juodųjų garstyčių sėklų
  1 a.š. kumino sėklų
  1 a.š. maltos ciberžolės
  1/4 a.š. asafetidos
  10 g. šviežio imbiero
  10 kario lapelių
  1,5 a.š. druskos
  Aliejus arba ghi kepimui

 • Paruošimas:
  1. Užverdame 1,5 l vandens, beriame nuplautus ryžius ir dalą. Sumažiname ugnį ir verdame apie 40 minučių arba kol vanduo susigers. Pasūdyti reikėtu po 10-15 min. virimo arba pabaigoje.
  2. Keptuvėje ant vidutinės ugnies įkaitiname 1 v.š. ghi, beriame garstyčių sėklas, uždengiame dangčių. Kai sėklos nustos spragsėti, beriame kuminą ir maišant kepame kelias sekundes. Dedame smulkiai supjaustytą imbierą ir beriame kitus prieskonius, maišant kepiname 5 sekundes.
  3. Likus 5 min. iki ryžių-dalo virimo pabaigos, dedame į puodą pakepintus prieskonius ir gerai permaišome. Galima pagardinti prieskoninėmis žolelėmis (krapais, petražolėmis, kalendra).

 •  
 • Pastabos:
 • 1. Spindulines pupuoles pamirkyti 6 val. arba per naktį.
 • 2. Stiklinė 250 ml.