Nebuvau šių pupuolių mėgėja, nors ir žinojau apie nauda. Jos yra labai maistingos, gerai virškinamos ir nesukelia pilvo pūtimo. Šiandien atradau jas iš naujo. Labai, labai skani sriuba. Šiai sriubai galite naudoti savo mėgstamus prieskonius. Taip pat papildomai įdėti daržovių (tinka pomidorai, bulvės, žiediniai kopūstai, brokoliai), bet man nieko netrūko.

Sriuba turtinga baltymais, lengvai virškinama ir naudinga žmonėms, turintiems problemų su virškinimu. Ji padeda subalansuoti visas tris došas.

Skonis: saldus

Poveikis: vėsina, subalansuoja došas

Pupuolės arba Mung – indiškos žalios spalvos ankštinės daržovės (pupelės). Jos saldoko skonio ir vėsinančio poveikio. Žaliosios pupuolės labai paplitusios indų virtuvėje. Kas visiškai nestebina. Tai labai vertingas savo maistingomis savybėmis produktas, kuris suteikia organizmui baltymus, skaidulas, o taip pat visą spektrą būtinų vitaminų ir mineralų., tokių kaip magnis, fosforas, folio rūgštis, vitaminai A, E, C.

Skirtingai nei dauguma ankštinių, pupuolės puikiai įsisavinamos ir net gerina virškinimą, todėl labai gerai tinka žmonėms, turintiems skrandžio-žarnyno problemų, nusilpusiems ir pagyvenusiems.

Pupuolės, kaip ir visi ankštiniai, reikalauja ilgo mirkymo. Suteikti naujų skonių ir sustiprinti došas balansuojančias pupuolių savybes padeda ciberžolė, kuminai, krapai ir kalendra (galite dėti pagal save).

Ingredientai:
1 l. daržovių sultinio arba vandens
100 g. spindulinių pupuolių
1/4 a.š. asafetidos
1/4 a.š. prieskonių mišinio "Curry Masala"
5 g. šviežio imbiero
1 a.š. druskos
Panyras
Aliejus arbi ghi kepimui
Kalendra

Paruošimas:
1. Į puodą pilame vandenį, dedame gerai nuplautas pupuoles, 1 v.š. ghi sviesto, užverdame ir verdame ant mažos ugnies 40-50 minučių.
2. Baigiant virti pupuolėms paruošiame prieskonius. Ant vidutinės ugnies įkaitiname keptuvę, dedame 1 v.š. ghi, beriame smulkiai pjaustytą imbierą ir maišant kepame 1 minutę. Beriame kario prieskonius, asafetidą, maišant kepiname kelias sekundes. Prieskonių mišinį dedame į sriubą, pagardiname druska ir permaišome.
3. Stambia tarka sutarkuojame panyrą. Dedame į sriubą, permaišome, užverdame ir nukeliame nuo ugnies.
4. Tiekiant apibarstome žalumynais.

  •  
  • Pastabos:
  • 1. Šios sriubos gaminimu reiktų pasirūpinti iš anksto. Nuplaukite pupuoles ir pamerkite jas dideliame vandens kiekyje nakčiai arba bent 2-4 valandoms. Ryte nupilkite vandenį, perplaukite pupuoles.
    2. Ši sriuba puikiai tinka iškrovos dienai, tik aišku panyro dėti jau nereikėtu.