Pakalbėkime apie tylą.

Atsipalaidavimas ir tyla papildo energiją, todėl atrasti laiko, kad nuramintume jausmus - tai būdas išsaugoti gyvybinę energiją. Tylos praktika padeda pastebėti mintis, emocijas ir troškimus, kurie atsiranda, į juos nereaguojant.

Atrasti minutę ir tinkamą laiką kvėpavimo bei tylos praktikai galima praktiškai bet kurioje vietoje - pamėginkite tiesiog pradėti ir jūs įvertinsite rezultatą.

Pamėginkite pradėti nuo tokios kvėpavimo praktikos: atsisėskite patogioje pozoje su sukryžiuotomis kojomis. Ištiesinkite nugarą, laikykite kaklą ir galvą tiesiai. Užčiaupkite burną ir greitai įkvėpkite pro nosį. Įkvėpimas turi užimti ne daugiau nei 2 sekundes. Tada iškart pradėkite iškvėpimą pro nosį (ne ilgiau nei 2-4 sekundes). Vėl įkvėpkite ir iškvėpkite. Atlikite 20 įkvėpimų-iškvėpimų be sustojimo. Po dvidešimtojo įkvėpimo maksimaliai giliai įkvėpkite ir sulaikykite kvėpavimą tiek ilgai kiek galite. Tada lėtai ir iki galo iškvėpkite. Šis iškvėpimas užbaigia vieną pilną ciklą. Pakartokite ciklą su kartus. Tada ramiai užmerkite akis ir įprastai kvėpuokite 30 sekundžių, mėgaudamiesi tyla.

Šis paprastas pratimas didina deguonies kiekį organizme ir nuramina protą.