Rudųjų garstyčių sėklos plačiai naudojamos kaip prieskonis, ypač Indijoje, ir yra pikantiško skonio.
Kepant maistą jų kaitrumas greitai išnyksta, todėl jų reikėtų dėti tik baigiantis kepimo laikui.
Indijoje sėklos prieš naudojimą skrudinami sausoje keptuvėje, todėl jie įgauna unikalų riešutų aromatą.
Jos ypač populiarioss rafinuojant daugelį daržovių patiekalų.
Rudųjų garstyčių sėklas sudaro mažos apvalios garstyčių augalo sėklos, kurios yra aštraus ir riešutų skonio. Malimo proceso metu išryškėja stiprus sėklų skonis. Garstyčios puikiai tinka visų rūšių patiekalams pagardinti. Indijoje ir Pakistane garstyčių dažnai dedama į maistą, kad jis būtų lengviau virškinamas. TRS rudųjų garstyčių sėklomis gardinkite dal patiekalus (patiekalus iš ankštinių daržovių), ryžių ir mėsos patiekalus, karį su bulvėmis ir žirniais. Garstyčios taip pat labai tinka su jūros gėrybėmis, žuvimi ir paukštiena.
Rudųjų garstyčių sėklos daugiausia naudojamos dalams ir daržovėms gardinti ir yra aštraus skonio. Jos yra pagrindinis indiškų marinuotų agurkų aliejuje ingredientas.
Juodosios garstyčios stipriai skatina skrandžio rūgščių išsiskyrimą, todėl reikia laikytis dozavimo, kad nepakenktumėte inkstams.
Maistinė vertė 100g:
Energinė vertė / kalorijos: 2125kJ / 508kcal
Riebalai: 36g, iš jų sočiųjų riebalų: 2g
Angliavandeniai: 28g, iš jų cukrų: 2g
Skaidulinės medžiagos: 12 g
Baltymai: 26 g
Druska: 0,013 g
Aštrios sėklos taip pat naudingos gydomiesiems įvyniojimams ir gargaliavimui, tačiau ir jų negalima perdėti. Šiltas įvyniojimas gali baigtis odos pažeidimu ir pūslėmis, jei kontaktas su oda bus per ilgas. Garstyčios stipriai stimuliuoja kraujotaką, ypač gimdos.
Sudėtis: 100% garstyčių sėklos.
Laikymo sąlygos: Kad išsaugotų šviežumą ir skonį, laikykite sandariame inde, vėsioje ir sausoje vietoje.