Ar nuolat kur nors skubate? Vienu metu griebiatės kelių dalykų? Ar kartais prisiimate pernelyg daug įsipareigojimų? Ar žinojote, kad tokiu metu lengviausia susirgti ne tik fiziniu, bet ir subtilesniu dvasiniu lygmeniu?

Ajurvedoje tokia būsena vadinama vikriti: streso metu kūnas ir protas praranda pusiausvyrą ir prasideda procesas, kurį labai sunku sustabdyti. Kiekvienas žmogus šią būseną išgyvena skirtingai: pavyzdžiui, vieni praranda apetitą, o kiti užkandžiauja ir praranda savikontrolę. Kuo ilgiau tęsiasi tokios nepalankios situacijos, tuo sunkiau iš jų išsivaduoti. Ką daryti?

Pirmiausia reikia sukaupti valią į kumštį ir peržiūrėti savo gyvenimo būdą, suvokiant ir prisitaikant, kad drastiški pokyčiai neišvengiami. Sujaudinta doša visada kelia diskomfortą, o tam reikia ne tik įsiklausyti į save, bet ir pamilti savo kūną.

Mokymasis būti ramiam

Sąmoningas požiūris į gyvenimą ir savo vietos jame supratimas yra raktas į daugelio problemų sprendimą ir išsisukimą iš painių situacijų. Pabandykite pradėti praktikuoti sąmoningumą nuo mažų kasdienių dalykų. Pavyzdžiui, kai plaunate indus... Norėdami tai padaryti, turite detaliai pajusti kiekvieną veiksmą fiziniu lygmeniu, išsakydami sau visus pojūčius: vandens temperatūrą, kempinės judesius, ploviklio kvapą ir pan. Ši praktika padeda išjungti nesibaigiantį minčių srautą, suteikia galimybę pailsėti nuo triukšmo galvoje ir pažvelgti į save iš šalies.

Nuo to, kokiam došos tipui priklausote, priklauso daugelis dalykų, įskaitant vidinę ramybę ir pusiausvyrą.

Vata doša

Stresas jus ypač griauna ir yra jums pavojingas! Kūrybinga ir pažeidžiama prigimtis ne visada gali su juo susidoroti, kyla panika, baimė ir nerimas. Depresyvi nuotaika, staigus svorio kritimas, nemiga - streso palydovai. Jums į pagalbą ateis pienas, cinamonas ir kukurūzai. Udžaji pranajama taip pat ramina Vatą.

Pita doša

Venkite situacijų, kuriose kyla agresija ir pyktis. Iš prigimties esate tikslo siekiantys žmonės, pasižymintys aukštu intelektu, tačiau šios savybės gali būti nukreiptos neigiama linkme, kai Pitta yra išbalansuota. Pusiausvyros sutrikimo simptomai: agresyvumas, dirglumas, didelis kritiškumas; bėrimai, rankų ir kojų diskomfortas, migrena, skrandžio diskomfortas. Meditacija ir šaltas maistas gali padėti nuraminti Pitta.

Kapha doša

Stabiliausia iš visų došų. Tačiau jei ji sutrinka, atsiranda godumas, tingumas ir užsispyrimas. Esate geranoriški, turite užuojautos jausmą, visada pasiruošę padėti tiems, kuriems reikia pagalbos, tačiau Kapha disbalansas gali sukelti sunkią depresiją. Norint jos atsikratyti, būtina iš savo mitybos raciono išbraukti sunkų ir riebų maistą (riešutus, saldumynus ir miltus), į savo valgiaraštį įtraukti uogų ir vaisių, pradėti sportuoti.

Kūnui - veiksmo!

Be tinkamo požiūrio, yra keletas naudingų praktikų, kurios padės greitai nuraminti iš rikiuotės išėjusią ajurvedinę došą ir sugrąžinti harmoniją į jūsų gyvenimą. Pradėkime nuo ritualų, kuriuos galima atlikti kasdien.

Joga

Norite gerai pradėti dieną nuo pat ryto? Pradėkite ją nuo surya namaskar („Saulės pasveikinimasi“) komplekso - kvėpavimas kartu su saikingu fiziniu aktyvumu suteiks energijos ir pagerins nuotaiką. Tiems, kurie mėgsta užsiimti joga vakare, puikiai tiks chandra namaskar („Mėnulio pasveikinimas“). Ši asanų serija rekomenduojama tiems, kuriems trūksta energijos ir jėgų.

Vata kūno konstitucijos žmonėms rekomenduojama atlikti vrikšasaną ir tadasaną. Šios asanos perskirsto energiją ir suteikia stabilumo pojūtį.

Marjariasana ir džhana širšasana tinka Pitta došai. Atsilenkimai atgal ir pasilenkimai į priekį padės atsikratyti Pitta pertekliaus.

Vasišthasana tinka Kapha došai, kaip ir dandasana. Svarbu pažymėti, kad Kapha konstitucijai rekomenduojama reguliariai atlikti tempimo pratimus.

Masažas

Indijoje tikima: veiksmingiausias būdas atstatyti energiją, nuraminti nervus ir atsipalaiduoti yra masažas, kuris padeda atsikratyti energetinių blokų ir atnaujinti gyvybinę jėgą praną.

Abjanga (abyanga) yra klasikinis ajurvedinis aliejinis masažas. Masažuotojai dirba sinchroniškai keturiomis rankomis, veikdami visus kūno sąnarius ir raumenis, prisotindami odą naudingais aliejais. Abjanga padeda pašalinti toksinus, atpalaiduoja kūną ir protą, mažina stresą ir pripildo teigiama energija. Širabyanga - aliejinis galvos masažas - taip pat ramina protą ir mažina įtampą.

„Ramybė, tik ramybė!“ - prisimenate, kaip sakydavo vaikų ir daugelio suaugusiųjų mėgstamas Karlsonas? Šios frazės svarbos negalima neįvertinti: harmonijos ir pasitikėjimo savimi pagrindas slypi mumyse pačiuose. Ajurvedos žinios ir jogos praktika padės jums išgirsti save ir rasti trokštamą pusiausvyrą!