1. Valgykite produktus, kuriuose aukštas pranos lygis.

Mūsų nuotaika priklauso nuo to, ką mes valgome. Įsitikinkite, kad jūsų maiste yra pakankamai pranos - gyvybinės energijos ir mėgaukitės ekologiškomis daržovėmis ir vaisiais, šviežiais pieno produktais, mirkytomis sėklomis ir riešutais.

2.  Pašalinkite stresą

Aukštas streso lygis — daugelio susirgimų priežastis. Norint sumažinti iki minimumo ar ir visai pašalinti jo egzistavimą mūsų gyvenime, išsiugdykite taisyklę pradėti ir užbaigti dieną meditacijos praktika. Meditacija — moksliškai įrodytas kovos su stresu ir jo pasekmėmis būdas.

3. Išvaykite energinius kanalus

Jeigu kvėpavimo praktikos metu jums sukasi galva – tai pirmas požymis, kad jūsų mentaliniai kanalai blokuojami amos (toksinų). Verta praeiti pančakarmos (kompleksinis ajurvedinis organizmo valymas) kursą arba, pavyzdžiui, savaitę pasilaikyti žaliosios dietos. Dar vienas būdas išvalyti užblokuotus kanalus – gerti dienos bėgyje vandenį su pankoliais ir baziliku.

4. Žiūrėkite į viską iš teigiamos pusės.

Viskas gyvenime turi tiek šviesią, tiek ir tamsią pusę – bet sukuriamas efektas priklauso išskirtinai nuo to, kokiu kampu mes žiūrime į vykstančius įvykius.

5. Lavinkitee savo proto jėgą

Tai, kas vieniems — problema — kitiems įdomi užduotis. Remiantis Ajurveda, lydyto sviesto, ekologiško pieno ir graikiškų riešutų vartojimas maiste sustiprina dhi (sugebėjimą mokytis), dhriti (sugebėjimą įsiminti) ir smriti (sugebėjimą atkurti įsimintą).

6. Sulėtinkite kasdienes lenktynes

Nuolatinis skubėjimas – Vata došos disbalanso požymis: šiuo atveju Ajurveda rekomenduoja laikinai atsisakyti grūdų ir salotų, o maistui vartoti šiltus, pagamintus patiekalus.

7. Sužinokite kažką naujo kasdien

Mus supantis pasaulis kasdien užduoda mums pamokas, iš kurių mes turime pasimokyti kažko naudingo. Lavinkite šią savybę, dažniau žvalgykitės į šalis ir mokykitės pastebėti svarbius dalykus net smulkmenose.

8. Lepinkite save

Raminantis masažas, aromatinė žolelių vonia, naudingas ir maistingas užkandis – visa tai yra papildomas džiaugsmo šaltinis ir padeda išgydyti tiek kūną, tiek sielą.

9. Padarykite kažką dėl kitų.

Geri poelgiai nereikalauja pinigų: jūs galite atlikti reviziją savo spintoje ir padovanoti kam nors drabužių, kurių jau nenešiojate, iškepti sausainių, parašyti laišką – sąrašą galima tęsti iki begalybės. O palaimos pojūtis, kurį pajusite tokiais momentais, akimirksniu padidina odžaso (gyvybinės energijos) kiekį.

10. Propaguokite sveikus įpročius

Vietoje to, kad smerktumėte save dėl nuopolių bei nukrypimų nuo užsibrėžto tikslo, susikoncentruokite ties konkrečiu įpročiu – pavyzdžiui, gultis miegoti iki 10 valandos vakaro – ir lavinkite jį žingsnis po žingsnio. Pereikite prie kito tikslo tik tada, kai galutinai užtvirtinsite pirmąjį įprotį ir patys pajusite jo teigiamas pasekmes.