Katalogas
Džiovinti mangų vaisiai MANGO, Everest Ayurveda, 100g
Džiovinti mangų vaisiai MANGO, Everest Ayurveda, 100g
  • Džiovinti mangų vaisiai MANGO, Everest Ayurveda, 100g

Džiovinti mangų vaisiai MANGO, Everest Ayurveda, 100g

​​Natūralus vitaminų ir energijos šaltinis

* Vitaminas C padeda gerinti optimalų imuninės sistemos funkcionavimą
* Padeda apsaugoti ląsteles nuo oksidacinio streso
* Padeda gerinti geležies absorbciją
* Padeda sumažinti išsekimą ir nuovargį
* Vitaminas A teigiamai veikia virškinamąjį traktą

authentic-ayurveda

495 €
Prieinamumas: 9 Vnt.
Prekės kodas: 8594060590479

Nuo seniausių laikų, ypač Indijos epopėjos „Ramajana“ laikotarpiu, mango ajurvedos medicinos sistemoje buvo laikomas „karališkuoju“ vaisiu. Prinokę vaisiai nuo mangų medžio yra gausus vitaminų ir antioksidantų šaltinis. Tai papildo kūno energiją, subalansuoja visus tris Vata, Pita ir Kapha biologinius principus ir sustiprina septynių kūno audinių (dhatus) maitinimą.

Ingridientai
Mangifiera indica (indinis mangas) vaisiai, cukranendrių sirupas

Svoris: 100 g džiovintų vaisių
Rekomenduojama dienos norma: 10 griežinėlių per dieną

Naudojimas:
Ajurvediniai žolelių eliksyrai pagerina kūno audinių (dhatus) maitinimą ir kūno sistemų gryninimą (šrotus). Jie yra kūno ir proto atjauninamosios ir atgaivinančios terapijos (rasajana) dalis. Tradiciškai jie naudojami su puodeliu šilto pieno ar vandens, dažniausiai naudojami ajurvedos medicinoje kaip terpė ar aplinka (anupama), siekiant paruošti, naudoti, nukreipti ir geriau įsisavinti vaistažolių ar papildų poveikį sveikatai. Kitos terpės, didinančios gydomąjį vaistažolių (vehikula) funkcionavimą, yra medus, nendrių ar žalias sirupas, lydytas sviestas (ghi) arba aliejus.

Vienu metu rekomenduojame naudoti daugiausia du žolelių eliksyrus. Per dieną ar savaitę galima pakeisti daugiau eliksyrų, jei juos naudojame normalizuoti išbalansuotiems kūno ar proto pusiausvyros simptomams. Kad jų poveikis būtų optimalus, prieš valgį naudokite tik vieną eliksyrą vienu metu, darydami vienos valandos pertrauką. Norint atlikti sudėtingesnę kūno ir proto atkūrimo terapiją, eliksyrai turėtų būti naudojami ilgesnį ajurvedos procedūrų laikotarpį nuo 1 iki 3 mėnesių etiketėje nurodytais kiekiais. Specifinis kiekvieno eliksyro skonis atspindi jo terapinio veikimo dalį ir atitinka šešių skonių ajurvedines savybes.

Dėl savo satvinių savybių Ajurveda pripažįsta drungną ar virtą pieną kaip įprastą sveikatinimo receptų ingredientą. Tai sumažina Pitta došos šilumą ir ramina neramias emocijas. Tai taip pat yra puikus maistas ir sveikas tonikas žmonėms, kuriiuose vyrauja Vata doša. Pienas sustiprina gyvybinės jėgos formavimąsi, kuri yra sveikos imuninės sistemos esmė, susijusi su veiksmingu Kapha došos buvimu. Žmonės, turintys jautrų virškinimą arba lėtą medžiagų apykaitą, gali jausti virškinimo sutrikimus pavartoję pieno. Tokiu atveju į pieną įdėkite šiek tiek imbiero, gvazdikėlių, kardamono, cinamono ar muskato, ​​kad pagerintumėte virškinimo ugnį (agni). Visada pageidautinas ekologiškas pienas.

Įspėjimai: saugokite nuo vaikų. Neviršykite rekomenduojamos dozės. Nenaudokite kaip subalansuotos mitybos pakaitalo. Laikyti sausoje vietoje, žemesnėje kaip 25° C temperatūroje. Nerekomenduojama valgyti vaikams, nėščioms ir maitinančioms moterims.

Rekomenduojama
Imunitetui
Virškinimo sistemai
Kilmės šalis:
Indija
Gamintojo šalis:
Čekija
Svoris / Kiekis:
100 g
Ajurveda24 rekomenduoja
Visos prekės