Sezamų sėklos yra puikus kalcio, magnio, baltymų ir skaidulinių medžiagų šaltinis. Naudokite kepiniams, sausainiams, košėms, užtepams ar vyniojimui, kaip pikantiškų ar saldžių kepinių pabarstuką. Galima gaminti padažus, sezamų pieną, dėti į salotas ar salotų padažus.
Skonis: saldus.
Virya: šildantis.
Vipakф: saldus.
Poveikis tridošai: М ↓ P ↑ K ↑
Sezamas auginamas visų pirma dėl aliejumi turtingų sėklų. Dėl sodraus riešutų skonio mažos, lengvos kreminės sezamo sėklos yra naudojamos gaminant maistą (nors kaitinimas ir pažeidžia vaistinguosius polinesočiuosius riebalus). Sezamo sėklų kartais dedama į duoną, įskaitant riestainius ir mėsainių paviršius. Sezamo sėklos dedamos ir kepant krekerius.
Iš sezamo sėklų Vidurio Rytų ir Indijos konditerijos pramonėje galima gaminti pastą, vadinamą tahini arba chalva. Indijoje, Artimuosiuose Rytuose ir Rytų Azijoje populiarūs saldumynai gaminami iš sezamo sėklų, sumaišytų su medumi ar sirupu, juos apkepina Graikijoje ir vadina pasteliais.
Sezamo aliejus naudojamas masažui ir kūno gydymui senovės Indijos Ajurvedos masažo sistemoje. Ir naujausi tyrimai parodė aukštą jo efektyvumą esant hipertenzijai.
Išlukštentos sėklos yra beveik baltos spalvos be tamsios luobelės. Skrudinamos paruduoja. Jos subtiliu riešutų skoniu, kuris itin sustiprėja sėklas paskrudinus kelias minutes.
Naudojimas: Netinkamos naudoti žmonėms, alergiškiems sėkloms ar riešutams.
Sudėtis: baltosios sezamo sėklos.
Alergenai: supakuota aplinkoje, kurioje laikomi žemės riešutai, sezamo sėklos, gliuteno turintys produktai, kviečiai, pieno milteliai, soja ir garstyčios.
Kilmės šalis: Indija
Laikymo sąlygos: laikyti sausoje, vėsioje vietoje
Grynasis kiekis: 100 g
Geriausia iki: žiūrėti ant pakuotės